V naší nabídce je na výběr z mnoha tvarů a povrchů. Jedním ze dvou základních druhů je štítové kování, kde štítek, který spojuje kliku s otvorem pro klíč v jednom kuse materiálu. Tento štítek však může mít vícero tvarů. Kované kování může byt se štítkem, který má různé zaoblení, nebo špičky, které by nebylo, naopak na kování do moderního interiéru, vhodné.

klika-konstanz

Na trhu jsou retro povrchy jako například lesklá mosaz, nebo česaný bronz, které jsou vhodné například do renovace starých hospodářských stavení. Tyto povrchy bychom mohli doporučit ke kování Elegant, nebo Alt-wien, které při použití s kombinaci vhodných dveří, můžou navodit atmosféru starých času.

Elegant

Elegant

Alt-wien

Alt-wien

 

U moderního kování dnes převažují rovné křivky, které ladí spolu s funkčním interiérem. Zde je oproti kovanému kování možnost výběru z mnoha povrchových úprav, které je možné i kombinovat. K moderním dveřím patří kování s moderním designem a povrchem.
Když vynecháme různé výstřelky, jako jsou skleněné, nebo dokonce svítící kliky s LED diodami, je na trhu mnoho různých povrchů, které nemusí být tolik extravagantní. Můžete si dnes vybrat kliku na příklad v kombinaci: lesklý chrom a matná nerez, nebo matný nikl a lesklý chrom.
V neposlední řadě nesmíme zapomenout na tvar kliky a tedy úchopové části kování. Protože ne každému vyhovuje vše. Tuto část je také možno zakoupit v různých tvarech. Všechen tento výběr naleznete v našem e-shopu v sekci štítové kování.
Dovolte nám na závěr jedno důležité upozornění. Při objednávání štítového kování je třeba znát rozteč mezi osou kliky a osou otvoru pro klíč. Jsou možné dvě varianty a to 72, nebo 90mm.

 

3_zamky_72__3_zamky_90__