Rozetové kování je pojmenované svojí skladbou, protože je rozdělené na tzv. rozety. K horní rozetě je upevněná klika a na spodní rozetě je otvor pro klíč, nebo vložku. V případě WC kování je ve spodní rozetě klička se čtyřhranem, který ovládá západku zámku. Vzhledem k tomu, že je toto kování na dvě části, je zde tedy variabilita oproti štítovému kování, kde je třeba určit při objednání rozteč.

klika-fo-fan-r

Tvar kliky se většinou shoduje s tvarem kliky na štítovém kování. Rozety je možné si vybrat ze třech druhů. Nejběžnější jsou kulaté rozety, které jsou prošroubovány skrze dveře. Přes šrouby se poté nasazuje krytka. Tyto krytky se buďto narazí na spodní část, nebo se mohou našroubovat, dle typu kování.

Dalším typem rozety jsou hranatá ve tvaru čtverce. Tyto rozety se instalují stejně jako kulaté s tím rozdílem, že zde nelze použít šroubovací krytku. Proto se krytky většinou jen narážejí. Některé kování mají tzv. pojistku, kterou je červík v krytce na spodní straně kvůli pohledovému efektu. Tento červík nepatrně roztáhne mezírku mezi spodním mechanismem a krytkou a tím pádem se zaaretuje na sestavě.

klika-fo-innova-hr-epr

V poslední řadě je možné dodat kování s oválnou rozetou. Tento typ se používá u nerezového kování.

klika-gi-coslan-r-oval

U všech těchto typů rozetového kování jsou samozřejmostí použití všechny varianty zámků (BB, PZ i WC).